Hagenuk Duet (Global Handy)

hagenuk1hagenuk2Hagenuk-(27)

Marka i Model Duet / Audiovox / Hagenuk GlobalHandy
Zaprezentowany 1997
System GSM 900 (?)
Ekran Mono
Waga (w gramach) Ok. 180
Standardowa bateria NiMH 600 mAh
Czas czuwania 90 godzin
Czas rozmów 130 min
Wymiary (w mm)WYSxSZERxGRUB 147 x 53 x 17
(własny pomiar)

Telefon, mało znanej marki Hagenuk (Hanseatische Apparatebaugesellschaft ehemals Neufeldt und Kuhnke). Osobiście nie kojarzę żadnego modelu więcej. Co ciekawe, w kolekcji posiadam 3 tak samo wyglądające sztuki  – pod markami Hagenuk GlobalHandy, Audiovox oraz Duet Plus.
Ta ostatnia marka stworzona została dla sieci Plus GSM. A tak PLUS reklamował w 1997 roku ten telefon na swoich stronach:

„Pod nazwą handlową Duet Plus oferowany jest nowy i oryginalny produkt, który stał się przed kilkoma miesiącami – jako Hagenuk Global Handy – sensacją na rynku telekomunikacyjnym. Na szczególne podkreślenie zasługują następujące jego elementy:

  • zintegrowana antena ze wzmacniaczem umieszczona w obudowie telefonu; to rozwiązanie upraszcza posługiwanie się aparatem, ogranicza możliwość uszkodzenia anteny i zwiększa ochronę głowy przed promieniowaniem; jest to pierwszy aparat tego typu na świecie;
  • estetyczny i ergonomiczny kształt przypominający literę S, zapewniający optymalną w stosunku do twarzy pozycję głośnika i mikrofonu;
  • niewielkie wymiary: grubość 1,7 cm i waga 168 g;
  • możliwość indywidualnej konfiguracji menu.”

cytat za: http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=26

Jak czytamy na cytowanej stronie, telefon w sieci PLUS w 1997 roku kosztował 601 zł wraz z aktywacją.

 

Żeby było jeszcze ciekawiej, telefon ten wyprodukowany był w kooperacji w marką Toshiba i występował również pod jej nazwą. 14a-Hagunuk-no-outside-antenna

Znalezione na http://www.gsmhistory.com/vintage-mobiles/#hagenuk_mt2000_1994

Comments
  • Mialem go ,bateria trzymała 12 godz, w trybie oszczędnościowym 24 oczywiście bez rozmów. Ale to i tak ówczesny sukces bo szef miał w tym czasie Ericssona i ładował go co 3 godz.

    • W 1996 roku zarabiałem 600 zł netto, na tę moją pierwszą komórkę oddałem całą wypłatę, do tego jeszcze abonament za 99/mc, i ani jednej darmowej rozmowy ani sms-a w Plusie. Rachunki na poziomie 150 zł/mc ( czyli 1/4 wypłaty). Ale szpan był, jak po wyjściu z dyskoteki człowiek dzwonił na „radio taxi”, a nie leciał na postój taksówek ?

  • Właśnie zakupiłem sobie taki. Szkoda, że działa tylko ze starą, granatową kartą SIM. Chyba tylko do jej śmierci telefon będzie jakkolwiek użyteczny. Szkoda.

Dodaj komentarz

Or

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *